My Health Partner Logo
Ćwiczę

Jak ćwiczyć podczas oglądania telewizji?

Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że oglądanie telewizji to idealny moment na ćwiczenia. Trzeba je tylko odpowiednio dobrać. Oto 10 sposobów, żeby zadbać o zdrowie podczas oglądania telewizji.

  1. Przenieś sprzęt do ćwiczeń przed telewizor! Jeśli masz bieżnię, która służy za wieszak na ubrania, czas zdjąć z niej ciuchy i przestawić ją pod telewizor. Ponieważ zasłania Ci widok, będziesz zmuszony/-a z niej korzystać, tylko jej nie przestawiaj z powrotem!
  2. Zrób sobie tor do treningu obwodowego przed telewizorem. Jeśli Twój salon jest na tyle przestronny, możesz przygotować „stacje”, na których będziesz wykonywać ćwiczenia kardio podczas oglądania ulubionych seriali. Możesz skakać na skakance, chodzić w miejscu, trenować z hantlami, piłką do ćwiczeń albo na stepie, tak aby Twoje tętno wzrosło.
  3. Sprawdź się podczas przerwy na reklamę. Zobacz, ile pompek jesteś w stanie zrobić w tym czasie. Jeśli dopiero zaczynasz, to rób pompki albo brzuszki tylko w czasie jednej reklamy. Kiedy to zadanie stanie się proste, sprawdź, ile powtórzeń wykonasz w czasie dwóch reklam, trzech itd. A gdy już skończysz, kanapa i telewizor czekają na Ciebie.
  4. Rób wypady podczas oglądania telewizji. Możesz je wykonywać w miejscu albo chodząc po pokoju. To ćwiczenie można również zmieścić pomiędzy programami, w czasie reklam.
  5. Oglądając ulubiony serial chodź w miejscu. Nie potrzebujesz do tego żadnego specjalnego sprzętu i nie forsujesz swojego ciała.
  6. Sprawdź, ile przysiadów potrafisz zrobić. Przysiady można robić na stojąco, ale jeśli potrzebujesz podparcia, to oprzyj się o ścianę. Po ugięciu nóg i przybraniu pozycji siedzącej sprawdź, jak długo możesz ją utrzymać.
  7. Spięcia brzucha są łatwiejsze do wykonania niż brzuszki do pełnego siadu, a przy tym lepiej rzeźbią mięśnie.
  8. Oglądaj programy fitness w telewizji. Puszczają je teraz tak często, że nie musisz kupować sobie drogich płyt DVD z ćwiczeniami. Znajdź trenera lub trenerkę, którzy Ci się spodobają i będą odpowiedni dla Twojego poziomu doświadczenia, żeby ćwiczyć razem z nimi.
  9. Wprowadzaj zmiany w ćwiczeniach wykonywanych przed telewizorem. Skoro nie oglądasz w kółko tych samych programów (przynajmniej mamy taką nadzieję), to nie powinieneś/powinnaś również wykonywać wciąż tych samych ćwiczeń, jeśli stają się dla Ciebie nudne lub zbyt powtarzalne. Chyba że lubisz rutynę i powtarzalność. Niektórzy tak mają. Zmieniaj różne rzeczy, żeby się nie nudzić. Dzięki temu jest większa szansa, że nie zrezygnujesz z ćwiczeń po jakimś czasie.
  10. Dla wszystkich osób, dla których powyższe ćwiczenia wydają się kłopotliwe i wymagające, istnieje ostatnia, wyjątkowo łatwa opcja, którą można wykonywać z pilotem w jednej ręce, a nawet (czy powinniśmy o tym wspominać?) z czipsami lub drinkiem w drugiej ręce, bez wstawania z fotela czy kanapy : wiercenie się. Ludzie, którzy się wiercą, mogą spalać nawet 350 kalorii dziennie więcej niż inni; nawet jeśli siedzą. Gdy ciało się rusza, spala kalorie. Wierć się na zdrowie!