My Health Partner Logo
Relaksuję się

Jak się odprężyć przy świetle świec

Świece zawsze przywodzą nam na myśl tort urodzinowy albo romantyczną kolację. Mają jednak wiele niedocenianych zalet! Najlepszy moment na delektowanie się pięknem światła świec, to kiedy jesteśmy sami i możemy się zupełnie odprężyć.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że na całym świecie używa się świec do różnego rodzaju ceremonii religijnych i duchowych. Płomień świecy może poruszyć Twoją duszę. Kojące działanie światła świec to jedna z najlepszych metod na łagodzenie niepokoju. Nie ma na co czekać! Uczyń relaks przy świecach swoim codziennym rytuałem!

Na co należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o świece? Po pierwsze, musisz wybrać dobre świece.

  • Które? Lepiej używać świec sojowych lub z wosku pszczelego, ponieważ świece parafinowe mogą szkodzić zdrowiu, jeśli będziemy ich często używać. Świece sojowe i woskowe są biodegradowalne, odnawialne i nietoksyczne.
  • Zastanów się nad kolorami. Można kupić świece w wielu różnych kolorach, ale jeśli chcesz się odprężyć, najlepiej wybierać kolory neutralne, takie jak pastele, jasnoróżowy albo biały.
  • A co z zapachem? Ładny zapach może być bardzo przyjemny. Należy jednak unikać sztucznie aromatyzowanych świec. Lepiej używać takich, które zostały nasączone naturalnymi olejkami eterycznymi.

Kiedy i gdzie najlepiej palić świeczki?

  • Rano lub wieczorem. Wybierz przyjemne miejsce w domu, gdzie możesz się wygodnie rozsiąść i zapalić świece. Siedząc skupiaj się na płomieniach i podziwiaj ich piękno. Wolno oddychaj przez nos.
  • Możesz zapalić sobie świeczkę na biurku. Podczas krótkich przerw spoglądaj na nią, żeby się odprężyć.
  • W kąpieli. Zamiast czytać książki, zapal świece i zrelaksuj się.

Jak widzisz, magia świec działa w wielu różnych sytuacjach. Używaj ich, żeby się odprężyć!