My Health Partner Logo

Moje życie z dławicą piersiową

 

 

Leczenie dławicy piersiowej jest bardzo ważne, pozwala na powrót do normalnego życia, minimalizuje uciążliwe objawy i zapobiega dalszemu rozwojowi choroby. Przyjmowanie zaleconych przez lekarza leków to jedno, równie ważna jest odpowiednia zmiana stylu życia. „Miej dławicę pod kontrolą” to seria poradników przygotowanych przez Grupę Roboczą ds. Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Dzięki prostym pytaniom i odpowiedziom dowiesz się jak skutecznie kontrolować dławicę piersiową.

Chcesz wiedzieć jakie są objawy dławicy i jak sobie z nimi radzić? Kiedy skontaktować się z lekarzem? Co warto zmienić w swoim stylu życia, żeby uniknąć uciążliwych objawów? Pobierz poradnik „Moje życie z dławicą piersiową”.

Jesteś po zabiegu PCI (przezskórna interwencja wieńcowa) i chcesz wiedzieć, jak wygląda rekonwalescencja i powrót do zdrowia? Jakie są zalecenia, co można, a czego unikać? Pobierz poradnik „Moje życie po PCI”.

Aktywność fizyczna u pacjentów z dławicą piersiową to ważny element poprawy ogólnej kondycji zdrowotnej. Jakie są zalecane rodzaje aktywności fizycznej, jak zacząć ćwiczyć, na co uważać? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w poradniku „Nie pozwól, by dławica cię ograniczała. Pozostań aktywny fizycznie”.

Katarzyna i Cezary Żak w domowych perypetiach z sercem w tle w ramach kampanii Servier dla Serca! Zobacz odcinek poświęcony zawałom serca.