My Health Partner Logo
Relaksuję się

7 produktów spożywczych, które mogą łagodzić stres

W łagodzeniu stresu pomaga wiele różnych zajęć, takich jak joga, słuchanie muzyki czy ćwiczenia oddechowe. Ale co ciekawe, niektóre artykuły spożywcze mogą także rozładowywać napięcie. Oto kilka przykładów jedzenia, które pomaga w walce ze stresem!

  1. Gorzka czekolada: pewne badania wykazały, że gorzka czekolada może obniżać poziom hormonu stresu, kortyzolu, a przeciwutleniacze zawarte w kakao mogą uelastyczniać ściany naczyń krwionośnych. Co najważniejsze, gorzka czekolada zawiera wyjątkową naturalną substancję, która potrafi wywołać takie samo uczucie, jak wtedy, gdy jesteśmy zakochani. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, wybieraj czekoladę zawierającą co najmniej 70% kakao.
  2. Łosoś: kwasy tłuszczowe omega-3 znajdujące się w łososiu mogą neutralizować niekorzystny wpływ hormonów stresu.
  3. Borówki amerykańskie : te małe, niebieskie kuleczki zawierają przeciwutleniacze i fitoskładniki, które mogą pomagać ciału lepiej reagować na stres.
  4. Pistacje: orzechy te zawierają fitoskładniki o działaniu przeciwrodnikowym, które dobrze wpływają na zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Poza tym odprężającą czynnością jest samo rozłupywanie pistacji... więc łup je na zdrowie!
  5. Awokado: ten owoc wzmaga uczucie sytości, szybko likwidując głód. Jest to idealny wybór na lunch, który pomaga powstrzymać się przed podjadaniem między posiłkami. Gdy dopadnie Cię stres, staraj się unikać niezdrowych przekąsek.
  6. Zielone warzywa : warzywa takie jak m.in. szpinak zawierają folian, który wytwarza dopaminę, substancję neurochemiczną odpowiadającą za uczucie przyjemności i pomagającą zachować spokój.
  7. Ziarna : ziarna to doskonałe źródło magnezu. Ten minerał jest bardzo ważny dla organizmu i może pomóc w kontrolowaniu emocji. Kiedy odczuwasz rozdrażnienie lub stres, zjedz kilka ziaren, żeby podnieść poziom magnezu!