My Health Partner Logo
Cukrzyca

Cukrzyca pod pełną kontrolą - materiały edukacyjne

 

Na pewno nie jest to przyjemny moment, kiedy w gabinecie lekarskim słyszysz: ma Pani/Pan cukrzycę. Zła wiadomość jest taka, że jest to choroba przewlekła, która będzie towarzyszyła ci już do końca życia. Ale są też dobre wiadomości! Po pierwsze, nie jesteś sam, w Polsce na cukrzycę cierpi około 3 milionów ludzi. Po drugie, rozwój medycyny pozwala na coraz lepsze i bardziej skuteczne leczenie cukrzycy. Po trzecie, dobrze leczona cukrzyca pozwala cieszyć się długim życiem i znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju powikłań.

Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od ciebie! Musisz dowiedzieć się o swojej chorobie jak najwięcej i umieć zastosować tę wiedzę w praktyce. Pomoże ci w tym nasz Poradnik.

Podstawą skutecznej kontroli cukrzycy typu 2 jest dieta. Tu znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć na temat zasad prawidłowego żywienia w cukrzycy typu 2.

Samokontrola to ważny element w leczeniu cukrzycy typu 2. Dzienniczek samokontroli pomoże ci w łatwy i przejrzysty sposób zebrać i uporządkować niezbędne dane.

Katarzyna i Cezary Żak w domowych perypetiach z sercem w tle w ramach kampanii Servier dla Serca! Zobacz odcinek poświęcony cukrzycy typu 2.